Kosta Boda konstglas

Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas
Kosta Boda konstglas

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOSTA BODA, 4 st, glas, bestående av: BERTIL VALLIEN, ´´Galaxy Blue´´ skål samt oljalampa, med överfång i blått och vit samt pålagt blå glasdekor, lampan är signerad ´´Vallien´´ samt numerad 68310, KJELL ENGMAN (född 1946): Skulptur föreställande mus med ost, signerat Kjell Engman, numerad 95758, ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål, med polykrom dekor av fjärilar, signerad Ulrica H V, etikettmärkt, höjd ca 7-13.5 cm

Bruksslitage, lampan med mindre nagg till mynningen, några mindre nagg kan förekomma

600285

2018-12-20