Pianoljusstakar förgylld mässing

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PIANOLJUSSTAKAR, 1800-talets slut/ 1900-talets början, bränförgylld mässing, med dekor av Sankt Göran och draken, höjd ca 22 cm

Bruksslitage, rester av stearin

600318

2018-12-20