Bordslystrar 1800-talets slut
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLYSTRAR, 1 par, 1800-talets slut, mässing, för 4 ljus vardera, stommen med bladlik dekor, behängd med olikförmade prismor, höjd ca 45 cm
2 prismor saknas, bruksslitage, rester av stearin
600325
2018-12-20