Bruno Mathsson vilfåtölj "Pernilla 3"
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Pernilla 3", 1960-tal, vilfåtölj, armlän och underrede i formböjd bok, stomme i stålrör, klädd i canvas, lös tygplymå med nackkudde, brännmärkt, Bruno Mathsson Dux, lägsta sitthöjd ca 32 cm
Skador: Senare klädsel och stoppning, skador på klädsel
Skador och fläckar, armlänskydd saknas
600393
2018-12-20