Konstglasfat av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

2 000 EUR

Utropspris

2 500 EUR

TAPIO WIRKKALA, konstglasfat, signerad Tapio Wirkkala, Iittala, sent 1950-tal, formgjuten kristall, slipad, längd 28 cm, höjd 8 cm

600416

2019-04-15