Bordslampor Art Déco nysilver
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ELIS BERGH, tillskrivna, bordslampor 2 st, art deco, 1920-tal, nysilver, klassicerande dekor, knoppar i form av franska liljan, skärmarna med fransar, höjd 63 respektive 65 cm
Nydragen el, senare fransar, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
600500
2018-12-27