Golvlampa intarsia art déco
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1930-40-tal, art déco, sannolikt Birger Ekman för Mjölby Intarsia, jakaranda, benet med intarsia i olika träslag, motiv av kvinnofigur med fjäril, skärm i gulbrun plysch, 2 ljuspunkter, höjd ca 144 cm
Repor, lampskärmen något sned, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
600501
2018-12-27