Golvlampa intarsia art déco

Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco
Golvlampa intarsia art déco

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVLAMPA, 1930-40-tal, art déco, sannolikt Birger Ekman för Mjölby Intarsia, jakaranda, benet med intarsia i olika träslag, motiv av kvinnofigur med fjäril, skärm i gulbrun plysch, 2 ljuspunkter, höjd ca 144 cm

Repor, lampskärmen något sned, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

600501

2018-12-27