Kinesiskt skrivschatull

Kinesiskt skrivschatull
Kinesiskt skrivschatull

Klubbat för:

80 EUR

Utropspris

150 EUR

SKRIVSCHATULL, Kina, omkring 1900,
svart lack, dekor av landskap i guld, innanför skrivinredning, bredd 56,5 cm, djup 38 cm, höjd 20 cm

Små skador och slitage, några delar samt nyckel saknas.

600553

2019-01-20