Kinesiskt skrivschatull
Klubbat för:
80 EUR
Utropspris
150 EUR
SKRIVSCHATULL, Kina, omkring 1900,
svart lack, dekor av landskap i guld, innanför skrivinredning, bredd 56,5 cm, djup 38 cm, höjd 20 cm
Små skador och slitage, några delar samt nyckel saknas.
600553
2019-01-20