Kinesiska figuriner

Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner

Såld för:

Osåld

Utropspris

150 EUR

FIGURINER, 6 delar, för altarbordet, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön och gul glasyr, höjd 3-7 cm

Asian Sale Helsinki

Små skador, åldersrelaterat slitage.

600559

2019-01-20