Neolitisk lerskål

Neolitisk lerskål
Neolitisk lerskål
Neolitisk lerskål
Neolitisk lerskål
Neolitisk lerskål
Neolitisk lerskål

Såld för:

55 EUR

Utropspris

150 EUR

SKÅL, lergods, troligen Neolitiskt, Asien, diameter 10,5 cm, höjd 6 cm

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, litet kantnagg.

600560

2019-01-20