Kinesiska porslinstallrikar
Klubbat för:
35 EUR
Utropspris
150 EUR
TALLRIKAR, 3 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, målad blomsterdekor i famille rose färger, diameter ca 23 cm.
Asian Sale Helsinki
Åldersrelaterat slitage, små kantnagg och reparationer.
600563
2019-01-20