Kinesiska porslinstallrikar

Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar

Såld för:

35 EUR

Utropspris

150 EUR

TALLRIKAR, 3 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, målad blomsterdekor i famille rose färger, diameter ca 23 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, små kantnagg och reparationer.

600563

2019-01-20