Kinesiska sopptallrikar

Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar
Kinesiska sopptallrikar

Såld för:

75 EUR

Utropspris

150 EUR

TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter ca 21-22,5 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, kantnagg.

600565

2019-01-20