Kinesisk lerstol från Mingdynastin

Såld för:

Osåld

Utropspris

200 EUR

STOLSKUPTUR / FIGURIN, Kina, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön glasyr, höjd 20 cm, bredd 11,5 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, några lagningar.

600573

2019-01-20