Kinesisk lerskulptur av sadlad häst

Såld för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

LERSKULPTUR / FIGURIN, Kina, 1600-tal, lergods, grön, svart och brun glasyr, höjd 25,5 cm, längd 32 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage.

600575

2019-01-20