Kinesiskt rökelsekar från Handynastin

Såld för:

580 EUR

Utropspris

400 EUR

RÖKELSEKAR, Handynastin (206 f.Kr - 220 e.Kr.), tripod, med dekor i relief, lergods, grönglaserad, diameter 22 cm, höjd 25 cm.

Asian Sale Helsinki

Åldersrelaterat slitage, nagg och bränningssprickor.

600577

2019-01-20