Kinesiskt rökelsekar från Handynastin
Klubbat för:
580 EUR
Utropspris
400 EUR
RÖKELSEKAR, Handynastin (206 f.Kr - 220 e.Kr.), tripod, med dekor i relief, lergods, grönglaserad, diameter 22 cm, höjd 25 cm.
Asian Sale Helsinki
Åldersrelaterat slitage, nagg och bränningssprickor.
600577
2019-01-20