And. Lindebergh olja på duk

And. Lindebergh olja på duk
And. Lindebergh olja på duk
And. Lindebergh olja på duk
And. Lindebergh olja på duk

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AND. LINDEBERGH (1800-tal): Blomsterstycke, påskrift på baksidan And. Lindebergh 1874, olja på duk, 40x48 cm.
Samtida kopia efter Frants Diderik Bøe

LITTERATUR
Jämför motiv i utställningskatalogen i Nationalmuseum, Blomsterspråk, 2007, katalognr 74

Tryckskador, smärre färgbortfall

600586

2018-12-21