And. Lindebergh olja på duk
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AND. LINDEBERGH (1800-tal): Blomsterstycke, påskrift på baksidan And. Lindebergh 1874, olja på duk, 40x48 cm.
Samtida kopia efter Frants Diderik Bøe
LITTERATUR
Jämför motiv i utställningskatalogen i Nationalmuseum, Blomsterspråk, 2007, katalognr 74
Tryckskador, smärre färgbortfall
600586
2018-12-21