Tomtefiguriner

Tomtefiguriner
Tomtefiguriner
Tomtefiguriner
Tomtefiguriner
Tomtefiguriner
Tomtefiguriner
Tomtefiguriner
Tomtefiguriner

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURINER, 2 st, 1900-talets första hälft, Heissner samt. Gräsenroda, bägge lergods, i form av tomtar, polykromt bemålade, märkta Heissner samt. Gräsenroda, höjd ca 23-30 cm

Smärre slitage

600609

2018-12-20