Marolin Julkrubba

Marolin Julkrubba
Marolin Julkrubba
Marolin Julkrubba
Marolin Julkrubba
Marolin Julkrubba
Marolin Julkrubba
Marolin Julkrubba
Marolin Julkrubba

Klubbat för:

550 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

MAROLIN, Tyskland, julkrubba, 1900-talets andra hälft, bestående av: de tre vise männen, Maria, Josef, bebis Jesus och två andra figuriner i handmålad plast samt 5 få, 1 get och en åsna i bemålad metall, höjd ca 23 cm, originalkartong medföljer

Kuntoraportti

Slitage, geten är skadad, en av de vise männen med en skadad hand, Josef saknas vad handen håller, ställvis förlust av färg

600659

Päivämäärä:

2018-12-24