Marolin Julkrubba
Klubbat för:
550 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
MAROLIN, Tyskland, julkrubba, 1900-talets andra hälft, bestående av: de tre vise männen, Maria, Josef, bebis Jesus och två andra figuriner i handmålad plast samt 5 få, 1 get och en åsna i bemålad metall, höjd ca 23 cm, originalkartong medföljer
Kuntoraportti
Slitage, geten är skadad, en av de vise männen med en skadad hand, Josef saknas vad handen håller, ställvis förlust av färg
600659
Päivämäärä:
2018-12-24