Silverbestick

Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick
Silverbestick

Klubbat för:

900 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BESTICK, 10 st, silver, bestående av: syltsked, glassked, Johan Rönnqvist, Örebro, 1912, tårtspade, Christopher Creutz, Stockholm, 1861, sockertäng, Gewe, Malmö, 1946, sockertäng med svensk importstämpel, täng med svensk importstämpel, saltsked, Gustaf Mollenberg, Stockholm, 1866, tesil, Anders Lindblom, 1865, serveringssked, Gewe, Malmö, 1955, förskärare och gaffel, delvis förgyllt, längd ca 7.5-31.5 cm, totalvikt (exl förskärare och gaffel) ca 306 g

Kuntoraportti

Slitage, ställvis anlöpning, bucklor och repor

600699

Päivämäärä:

2018-12-24