Silverbestick
Klubbat för:
900 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
BESTICK, 10 st, silver, bestående av: syltsked, glassked, Johan Rönnqvist, Örebro, 1912, tårtspade, Christopher Creutz, Stockholm, 1861, sockertäng, Gewe, Malmö, 1946, sockertäng med svensk importstämpel, täng med svensk importstämpel, saltsked, Gustaf Mollenberg, Stockholm, 1866, tesil, Anders Lindblom, 1865, serveringssked, Gewe, Malmö, 1955, förskärare och gaffel, delvis förgyllt, längd ca 7.5-31.5 cm, totalvikt (exl förskärare och gaffel) ca 306 g
Kuntoraportti
Slitage, ställvis anlöpning, bucklor och repor
600699
Päivämäärä:
2018-12-24