2 st Sabel m/1893

 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893
 2 st Sabel m/1893

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABLAR, 2 st., m/1893 för manskap vid kavalleriet, fäste i mässing, klingor märkta E Svalling Eskilstuna resp GE Svalling &Co Mölntorp, längd ca 110 cm

Slitage, baljor saknas, en kavel med skador, hack och färgfläckar

600743

2018-12-22