2 st Sabel m/1893
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SABLAR, 2 st., m/1893 för manskap vid kavalleriet, fäste i mässing, klingor märkta E Svalling Eskilstuna resp GE Svalling &Co Mölntorp, längd ca 110 cm
Slitage, baljor saknas, en kavel med skador, hack och färgfläckar
600743
2018-12-22