Sengustaviansk byrå
2018-12-21
600839
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BYRÅ, 1790-tal, sengustaviansk, stomme fanerad i mahogny, beslag samt. nyckelskyltar i bronserad mässing, beslag i form av lagerkransar, orginalbakstycke, höjd ca 78 cm, bredd ca 131 cm
Åldersrelaterat slitage, fanérskador samt lagningar, vänster framben något löst