Skål Kina silverimitation

Skål Kina silverimitation
Skål Kina silverimitation
Skål Kina silverimitation
Skål Kina silverimitation
Skål Kina silverimitation
Skål Kina silverimitation
Skål Kina silverimitation
Skål Kina silverimitation

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, stengods, Kina, 1900-tal, lysterglasyr/silverimitation, dekor i relief av drakar med den brinnande pärlan, botten med Qianlongs sigillmärke, diameter ca 17, höjd 8 cm

Slitage

600840

2018-12-22