Pelarbord

Pelarbord
Pelarbord
Pelarbord
Pelarbord
Pelarbord
Pelarbord
Pelarbord
Pelarbord

Klubbat för:

950 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SIDOBORD, 1 par, på pelarfot, 1800-talets slut, svaravat underrede, ben i betsad björk, skiva i furu, höjd 75, diameter 42 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Kuntoraportti

Solblekta, renoverade

600842

Päivämäärä:

2018-12-27