Nattduksbord

Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord
Nattduksbord

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

POTTSKÅP, sengustavianskt provinsarbete, 1800-tal, vitbemålat, bronserade detaljer, beslag och lister i mässing, höjd ca 79, 51x32 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Renoverat och kompletterat, senare bemålning, lagningar, nyckel och hasp till dörr saknas

600868

2018-12-27