Lisa Larson figurin
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LISA LARSON, figurin, Amalia, Gustavsberg, 1950/60-tal, delvis bemålat och glaserat stengods med chromotryck (cromo) höjd 17,5 cm, formgiven 1958, signerad Beata, Made in Sweden, Lisa L. D, etikettmärkt.
600891
2018-12-26