Linneskåp

Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LINNESKÅP, 1920-talsklassicism, stomme i bonad björk, 2 dörrpar samt. lådpar i sargen, rikligt skuren floral dekor, på lejontassar, invändigt med hyllplan, höjd ca 156 cm, yttermått 139x49 cm

Kraftigt slitage, övre dörrparet med sprickor och avslag, toppskivan med märken och repor, genombrutet baktill, nyckel saknas

600924

2018-12-22