Byrå i rokoko

Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BYRÅ, rokoko, 1700-tal, trelådig, imitationsmåleri samt med marmorerad träskiva, beslag i brons, höjd ca 78, 110x51 cm, nyckel finns
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Lagningar, smärre kompletteringar senare bemålad Nyckel passar ej i alla lås

601021

2018-12-27