Byrå i rokoko
Klubbat för:
35 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-tal, trelådig, imitationsmåleri samt med marmorerad träskiva, beslag i brons, höjd ca 78, 110x51 cm, nyckel finns
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Lagningar, smärre kompletteringar senare bemålad Nyckel passar ej i alla lås
601021
2018-12-27