Soppslev silver Olof Ytraeus
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLOF YTRAEUS, soppslev, silver, svärtat träskaft, stämplad OY (mästare 1773-1810), Uppsala 1794, längd 44 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Spår av invändig förgyllning, graverad
601023
2018-12-27