Soppslev silver Olof Ytraeus

Soppslev silver Olof Ytraeus
Soppslev silver Olof Ytraeus
Soppslev silver Olof Ytraeus
Soppslev silver Olof Ytraeus
Soppslev silver Olof Ytraeus
Soppslev silver Olof Ytraeus
Soppslev silver Olof Ytraeus
Soppslev silver Olof Ytraeus

Klubbat för:

900 SEK

1 500 SEK

OLOF YTRAEUS, soppslev, silver, svärtat träskaft, stämplad OY (mästare 1773-1810), Uppsala 1794, längd 44 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Spår av invändig förgyllning, graverad

601023

2018-12-27