Mössor Rubinska samlingen
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MÖSSOR, svenska, 4 st, bla m/1865 med mössplåt samt pompong med Oskar II:s monogram
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Slitage, skador och kompletteringar
601029
2018-12-28