Mössa m/1865-99 Rubinska samlingen
Klubbat för:
1 900 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
MÖSSOR, 4 st, m/1865-99, för: kapten respektive överste vid artilleriet, löjtnant vid västerbottens regemente samt kapten vid livgardets dragoner, de senare med vapenplåt m/1865 samt plym
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Zustandsbeschreibung
Smärre skador och kompletteringar
601035
2018-12-28