Stolar empire
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 1800-talets andra hälft, empire, stomme i betsat mahogny, sits klädd i svart konstläder, sitthöjd ca 46 cm
Senare betsning, torrsprickor, ställvis något blekt, lagningar, skador till baksidan av en ryggstöd, slitage, klädsel är senare, förstarkningar är senare, renoverade, kompletterade
601137
2018-12-22