Sylvander herrfickur i 18 k guld
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SYLVANDER, fickur, 18 k guld, Härnösand, 1700-talets slut, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, spindelgång, diameter 55,7 mm, vikt ca 97 g
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Omjämn gång, SAV garanterar ej funktionen, bucklorm tavla med spricka, boett med lagning
601179
2018-12-27