Fickur i 14 k guld

Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DAMFICKUR, 14 k guld, 1900-talets början, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, cylindergång, emaljdekor med blommor, diameter 33 mm, vikt ca 28,5 g

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Går ej vid inskivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bucklor, emaljdekor med skador

601186

2018-12-27