Fickur i 14 k guld
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DAMFICKUR, 14 k guld, 1900-talets början, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, cylindergång, emaljdekor med blommor, diameter 33 mm, vikt ca 28,5 g
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Går ej vid inskivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bucklor, emaljdekor med skador
601186
2018-12-27