Herrfickur i 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
FICKUR, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, vitemaljerad urtavla, innerboett i metall, cylindergång, diameter 38,7 mm, vikt ca 38,2 g
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Går ej, SAV garanterar ej funktionen, bucklor, lock med dålig passform
601194
2018-12-27