Luktdosa förgyllt silver
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUKTDOSA, förgyllt silver, 1700-talets första hälft, barock, med svamp och botten med avskruvbart piller fack, dekor i relief med bevingade ansikten, ostämplad, höjd 6 cm, vikt 39 g
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Med två ägarmonogram
601209
2018-12-27