Luktdosa förgyllt silver

Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver
Luktdosa förgyllt silver

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LUKTDOSA, förgyllt silver, 1700-talets första hälft, barock, med svamp och botten med avskruvbart piller fack, dekor i relief med bevingade ansikten, ostämplad, höjd 6 cm, vikt 39 g

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Med två ägarmonogram

601209

2018-12-27