Klockkedja samt urnyckel i 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KLOCKKEDJA, 18 k guld, ärtlänk, Edvard Rehn, Örsköldsvik 1874, längd ca 37, karbinhake med otydliga stämplar (senare), URNYCKEL, 18 k guld, Anders Ulrik Grönberg, Härnösand 1842, totalvikt 21,2 g
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Mellanring med otydliga stockholmsstämplar, nyckel samt krok med bristning
601226
2018-12-27