Klockkedja samt urnyckel i 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KLOCKKEDJA, 18 k guld, ärtlänk, Edvard Rehn, Örsköldsvik 1874, längd ca 37, karbinhake med otydliga stämplar (senare), URNYCKEL, 18 k guld, Anders Ulrik Grönberg, Härnösand 1842, totalvikt 21,2 g

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Mellanring med otydliga stockholmsstämplar, nyckel samt krok med bristning

601226

2018-12-27