Dosor silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSOR, 4 st, SNUSDOSA, silver, 1800/1900-tal, graverade dekorer, bl.a. Johan Ludvig Klint, Norrtälje 1817, Klintdosans höjd 1,5, 9x4,5 cm, vikt 372 g
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Delvis med monogram
601229
2018-12-27