Dosor silver

Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver
Dosor silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSOR, 4 st, SNUSDOSA, silver, 1800/1900-tal, graverade dekorer, bl.a. Johan Ludvig Klint, Norrtälje 1817, Klintdosans höjd 1,5, 9x4,5 cm, vikt 372 g

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Delvis med monogram

601229

2018-12-27