Spegel barock
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL, barock, 1700-tal, delvis skuren och bronserad dekor, kvicksilverfolierat fasettslipat glas, krön med floral dekor och hörn, ca 130x69 cm
Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland
Senar bronsering, sprickor och smärre avslag
601288
2018-12-27