Dieter Rams Sessel 601

Dieter Rams Sessel 601
Dieter Rams Sessel 601
Dieter Rams Sessel 601
Dieter Rams Sessel 601
Dieter Rams Sessel 601
Dieter Rams Sessel 601
Dieter Rams Sessel 601
Dieter Rams Sessel 601

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SITTGRUPP, 3 st. fåtöljer modell "Sessel 601" samt tillhörande glasbord, ben i gjuten aliminium, sits i glasfiber, stoppad textilklädsel, 1960-tal, tillverkade av Vitso & Zapf, sitthöjd ca 35 cm, B ca 59 cm, bord H ca 35 cm, 58 x 52 cm

Slitage, märken, glasskiva med nagg

601321

2018-12-26