Dieter Rams Sessel 601
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SITTGRUPP, 3 st. fåtöljer modell "Sessel 601" samt tillhörande glasbord, ben i gjuten aliminium, sits i glasfiber, stoppad textilklädsel, 1960-tal, tillverkade av Vitso & Zapf, sitthöjd ca 35 cm, B ca 59 cm, bord H ca 35 cm, 58 x 52 cm
Slitage, märken, glasskiva med nagg
601321
2018-12-26