Ring 23k guld med syntetisk safir
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING, 23 k guld, med trappslipad, syntetisk safir, stämplad, ´´*A´, Stockholm, 1910, inskription, ringstorlek 20, totalvikt ca 9.6 g
Syntetisk safir är senare, infattningen till den är 18k guld, ej 23k guld, spår av renovering på skenan, slitage
601499
2018-12-27