Ring 23k guld med syntetisk safir

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RING, 23 k guld, med trappslipad, syntetisk safir, stämplad, ´´*A´, Stockholm, 1910, inskription, ringstorlek 20, totalvikt ca 9.6 g

Syntetisk safir är senare, infattningen till den är 18k guld, ej 23k guld, spår av renovering på skenan, slitage

601499

2018-12-27