Matservis ´´Grön Anna´´

Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´
Matservis ´´Grön Anna´´

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSERVIS, 110 dlr, ´´Grön Anna´´, Rörstrand, 1960-2002, flintgods och fältspat, bestående av: 19 mattallrikar, 12 assietter, 12 djupa tallrikar, 16 förrätttallrikar, 12 muggar, 11 tekoppar med fat, 2 tekoppa utan fat, 11 kaffekoppar med fat, 1 fat, 1 kanna, 1 såskanna, 1 karrot med lock, 2 äggkoppar, 3 runda skål, 6 serveringsfat, längd ca 32 cm

Några mindre nagg till fotringen av muggar, ställvis krackelyr, en mattallrik med en nagg, en serveringsfat med en nagg, bruksslitage, några enstaka nagg kan förekomma

601520

2018-12-23