Stig Lindberg Berså Gustavsberg
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STIG LINDBERG, "Berså", matservis, 56 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1960, bestående av 10 djupa tallrikar, 18 mattallrikar, 20 assietter, 2+1 skålar, såskanna, 2 ask med lock, 2 kaffekoppar med fat
Smärre dekorslitage. Medföljande delar med dekorslitage och nagg: 2 desserttallrikar, 5 assietter, 1 djup tallrik, 2+1skålar, ask utan lock, 2 marmeladburkar utan lock, saltströare
601553
2018-12-24