Sockerskål och gräddkanna silver B. Gardberg

Klubbat för:

4 400 SEK

5 000 SEK

BERTEL GARDBERG, sockerskål, sockertång, gräddkanna, sterlingsilver, Kultateollisuus Oy, Åbo 1970, rund form, ovala handtag, stämplade Gardberg, skålens diameter ca 9 cm, kannans höjd ca 8 cm, total vikt ca 263 g, i etuier, i botten Finska Sockers graverade emblem

Smärre repor

601699

2018-12-26