Träskulptur föreställande NN Skum

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

SAMEARBETE, 1900-talets första hälft, träskulptur föreställande Nils Nilsson Skum (1872-1951), skuret och bemålat trä, bemålningen möjligen av Nils Nilson Skum, signerad NN Skum i blyerts under skulpturens högra fot, oidentifierad skuren signatur under den vänstra foten, höjd ca 27 cm

Ställvis färgbortfall

601862

2018-12-25