Träskulptur föreställande NN Skum
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000 SEK
SAMEARBETE, 1900-talets första hälft, träskulptur föreställande Nils Nilsson Skum (1872-1951), skuret och bemålat trä, bemålningen möjligen av Nils Nilson Skum, signerad NN Skum i blyerts under skulpturens högra fot, oidentifierad skuren signatur under den vänstra foten, höjd ca 27 cm
Ställvis färgbortfall
601862
2018-12-25