Théophile Alexandre Steinlen La Rue
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
THÉOPHILE ALEXANDRE STEINLEN (Frankrike/ Schweiz 1859-1923), La Rue, färglitografi delad i tre delar och fäst på masonit, text i trycket "La Rue" Paris. 114, Rue Oberkampf, Charles Verneau, Imprimeur. Steinlen 96, höjd inkl ram 228 cm, bredd inkl ram 101,5+99+103 cm
Limmad på masonit, skador, fuktfläckar, veck, blekt
602044
2019-01-29