Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄRJA, 1800-tal, korsformat fäste med kavelplattor av pärlemor från svensk ämbetsmannavärja, tveeggad klinga märkt A deux Saisons, balja i svart skinn med 2 dekorerade mässingsbeslag, längd ca 89 cm

Sammansatt, kompletterad palja på fäste, balja med skador

602054

2018-12-26