Sekretär med intarsia blomsterdekor
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SEKRETÄR, 1800-talets slut, blandstil, med röd marmor skiva, fanéring i betsat björk och jakaranda med intarsia blomsterdekor i olikträslag bla päron samt lövträ, mässingsbeslag, med utdragbar skrivskiva och lådinredning, höjd ca 122, 100x45 cm
Ställvis fanéring är något bukig, bruksslitage
602171
2018-12-28