Allmogeskrin
Vollendet
2018-12-28
602209
| Höchstes Gebot | 7 400 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
SKRIN, 2 st., allmoge, 1800-tal, polykromt bemålade med dekor av blomster och rankor, beslag i smide, höjd ca 24 cm
Allmänt slitage och färgbortfall, nyckel saknas