Miniatyrmålningar 1800-talets första hälft

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st., 1800-talets första hälft, varav ena signerad och daterad Gillberg 1814 (Jakob Axel G. 1769-1845), porträtt föreställande herrar klädda i svarta rockar, gouacher monterade i mässingsramar, 6 x 4,5 resp 5 x 4 cm

Smärre färgbortfall, en med defekter i monteringen, en med spricka/lagning i övre högra hörnet

602270

2019-02-05